kombi bakım fiyatları kayseri (0352-2319056)

kayseri kombi servisi 0.352 2319056,kombi bakım fiyatları kayseri (0352-2319056),kombi bakımı kayseri
kombi tamiri kayseri,buderus kombi kayseri 0352 2319056
kayseri bosch kombi servisi)olarak kombinizde meydana gelen arızalar için kullanıcı olarak aşağıdaki işlemleri gözden geçirebilirsiniz.
1- Kombinie doğlgazın gelip gelmediğini doğalgaz vanasından kontrol ediniz.Gaz vanasının açık durumda olduğundan emin olun
2- Kombinizin su basınç seviyesinin (bar göstergesinin) 1.5 bar seviyesinde olmasına dikkat edin.
3- Kombiniz prizden elektrik alıyorsa elektrik kablosunun çıkartıp fişi prize ters takın.(Fişin uçları değiştirerek takın)
4- Kombinin altındaki vanaların açık olduğundan emin olun
5- Kombinin bulunduğu ortamı havalandırın.

 

 

kayseri bosch kombi 0.352 2319056

kayseri bosch kombi 0.352 2319056 kayseri bosch kombi 0.352 2319056 kayseri bosch kombi 0.352 2319056  kayseri bosch kombi 0.352 2319056 doğalgaz faturanızı düşürün !  Nasıl mı ?
 
petek üstü ısı yönlendirici ve nemlendirici ile hem cebinizi hem sağlığınızı koruyun.
 
petek üstü ısı yönlendirici nedir ne işe yarar?
 
Petek (radyatör) ile ısınan konutlarda peteklerin üzerine yerleştirilen ünitedir.Bu ünite peteklerden yukarı doğru yükselen ısının perde ile duvar arasına sıkışarak kaybolmasını engeller.Yönlendirme aksamı sayesinde ısının oda içerisine akmasını sağlamaktadır.
 
  petek ısı yönlendirici ve nemlendirici size ve evinize ne gibi faydalar sağlamaktadır
 
evinizin daha çabuk ısınmasını sağlar

doğalgaz faturanızda %20 oranında  tasarruf sağlar

Perdelerinizin  ve duvarlarınızın isini ve kirini engeller

odanızın ve peteklerinizin şık ve dekoratif görünmesini sağlar.

 odalarınızı nemlendirerek solunum yolları rahatsızlıklarını önler
İçerisindeki özel nemlendirici hazne ile hem odanızın havasının kurumasını engeller hem de odanızın güzel kokmasını sağlar.

Odalarınızı nemlendirerek solunum yolları rahatsızlıklarını önler
 

kayseri kombi servisi,kombi servisi kayseri 0.352 2319056

kayseri kombi servisi,kombi servisi kayseri 0.352 2319056 kayseri kombi servisi,kombi servisi kayseri 0.352 2319056 kayseri kombi servisi,kombi servisi kayseri 0.352 2319056 kayseri kombi servisi,kombi servisi kayseri 0.352 2319056 kombilerle ilgili bilmeniz gerekenler ;
1. Sadece sıcak su kullanmak istediğimde kombimi nasıl kullanmalıyım.?
Kombinizi yaz çalışma konumuna getirdiğinizde sadece kullanım sıcak suyu sağlarsınız.
2. Kombiyi 24 saat açık tutmak zararlı mıdır?
Kombinin 24 saat açık tutulmasında bir sakınca yoktur.
3. Kombim arızalandığında ne yapmalıyım?
Kombiniz arızalandığı takdirde önce kullanma klavuzundaki arıza giderme yöntemlerini uygulamanız gerekir. Eğer arıza halen sürüyor ise kombinizi aldığınız firmanın en yakın servisine başvurmanız gerekmektedir.
4. Evdeki herkes kombiyi çalıştırabilir mi? Kullanımı karmaşık mıdır?
Kombilerin kullanımı çok basit olup, kullanımı normal ev cihazları (çamaşır veya bulaşık makinesi) kullanımı kadar kolaydır.
5. Bulunduğumuz yerde doğalgaz olmadığı için kombiyi tüpgazla çalıştırabilir miyiz?
Çalıştırılabilir. Ancak en az iki tüp gereklidir. Ayni anda iki tüpgaz kullanmanızı sağlayacak özel tüp gaz kiti kullanılmalıdır. Ancak tüpgaz fiyatları doğalgaza oranla pahalı olduğu için tercih edilmemektedir.
6. Kombi nerede satılır?
Kombiler merkez firmanın yetkili kıldığı ve sertifika verdiği yetkili satıcılarında satılır.
7. Kombinin su basıncı hangi seviyede tutulmalıdır?
Kombi kalorifer tesisatı çalışma basıncı en az 1 bar olmalıdır.
8. Kombinin ortalama ısı ayarı kaç derecede olmalıdır?
Kombi ısı ayarı binanın izolasyon ve dizayn özellikleri, mevsimsel geçişler ve tesisat türleri gibi değişkenlere bağlı olarak değişmektedir. Isıtma sistemleri 90/70 OC’ a göre dizayn edilmiştir. Ancak bu değer en yüksek ısı kayıblarına göre seçildiğinden genelde 80 ila 55 OC arasında bir sıcaklık yeterli olmaktadır.
9. Kombili bir evde, doğalgaz tasarrufu için kullanılmayan salonun radyatörlerini kapatmak veya kısmak doğru mudur?
Kombi sisteminde bir pompa yardımıyla devir daim söz konusudur. Devir daim pompasının sağlıklı çalışması için en az üç radyatörün çalışması önerilmektedir. Bazı odalar kapatılabilir ancak en az üç tane peteğin çalışıyor olması gereklidir.
10. Kombi cihazını şofben gibi, sadece sıcak su kullanımına yönelik kullanabilir miyim?
Böyle bir durumda ek bir radyatör ve radyatör bağlantısı gerekli midir?
Kombi cihazınızı sadece sıcak su temin etmek amacıyla bir şofben gibi kullanabilirsiniz, ancak radyatör hattı kullanmayacaksanız, uygun bir uzunlukta by pass hattı gerekir.
 11.Geceleri Kombiyi Nasıl Ayarlamalıyım ?
Geceleri yatmadan önce Kombinin kalorifer su sıcaklığını en aza indirerek kullanmalısınız tamamen kapatmak daha sonra kaloriferleri yaktığınızda sistemi ve evinizi ısıtmak için daha çok enerji harcamak zorunda kalırsınız.

 

 
 

kayseri kombi servisi (0352) 2319056

kayseri kombi servisi 0352 2319056, kayseri kombi servis, kayseri kombi servisleri, kombi servis kayseri

                  Kömür “dışarı”, doğalgaz “içeri” olduğu günden bugüne kombilere rağbet arttı.Kömürün zahmeti ve eziyeti bu yakıttan hızlı vazgeçilmesine sebep oldu.Doğalgaz’ın avantajlarının çok olması da (sıcak su,evin tamamının ısınması vb.) dığalgaza olan rağbeti arttırdı.
                  Kombi piyasasında bacalı, hermetik ve yoğuşmalı olmak üzere üç çeşit kombi var. Peki evimize uygun kombiyi nasıl seçeriz? Kombi alırken nelere dikkat etmeliyiz? Kayseri kombi servisi  sizin için yanıtlıyor.
 
Kombi kullanmak için doğalgaz olması şart mı?
Kombiler doğalgazın yanı sıra LPG ve LNG ile de çalışabilirler. Bu yakıt türlerini hemen her istediğimizde bulamadığımızdan yada bulunmuş olduğunuz bölgede böyle bir tesisat hattı bulunmadığından maliyetli yüksektir.
Kombinin üzerinde bulunan basınç göstergesi kaç barda olmalı? 
Kombinin su basınç göstergesi 1.5 barda olmalıdır. Basınç çok düşük olursa, kombi çalışmaz ve arıza durumuna geçer. 
Kombiyi nasıl tasarruflu kullanabilirim?
Kombiyi kısa sürelerde açıp kapatmak ve bu işlemi defalarca tekrarlamak; hem daha fazla yakıt tüketimine, hem de cihazın ömrünün azalmasına neden olabilir. Bunun yerine kombiyi; kısık ayarda sürekli çalıştırmak, daha az yakıt tüketimi sağlayacaktır. Belirli bir sıcaklıkta sürekli çalışması anlık sıcaklığın arttırılıp-düşürülmesi ile aynı enerjiyi tüketmez.  
Kombiyi ekonomik kullanmak için radyatörleri kapatmak doğru mu?
Kombilerde su devir daimi bir pompa vasıtasıyla sağlanmaktadır. Bu pompanın verimli bir şekilde çalışabilmesi için en az 3 radyatörün çalışması gerekir. Aksi takdirde pompa zarar görebilir. 
Arıza ve bakım için neler yapılmalı?
Her yıl kışa girmeden önce kombi üretici firmasının yetkilendirdiği yetkili servis çağrılarak; filtrelerin ve pislik tutucuların temizlenmesi, bacalı cihazsa ilave olarak baca kontrolü ve temizliği yapılmalıdır. Arızaya geçtiğinde ise öncelikle kullanma kılavuzundaki metotlar uygulanabilir. Arıza giderilmediyse vakit kaybetmeden yetkili teknik servisi arayın. 

 Kombi kullanmanın avantajları neler?

Kullandığınız kadar yakar, yaktığınız kadar ödersiniz. Sıcak su için ayrı bir ekipmana ihtiyaç yoktur. Sessiz çalışır, az yer kaplar ve kolay taşınırlar.Tekrar tekrar kurulup-sökülme gibi derdi yoktur.

Kombiler güvenli cihazlar mı?

Kombilerde alev sönmesine, gaz kaçaklarına, aşırı sıcaklık ve soğukluğa, baca tepmesine ve baca çekmemesine karşı TSE’nin koymuş olduğu her türlü önlem ve tertibat alınmıştır.

Kombiler her mekanda kullanılabilir mi?
Bacalı ve hermetik kombiler; havalandırma boşluğuna, merdiven sahanlığı ve asansör boşluklarına monte edilemezler. Evdeki bacalı kombiler için yatak odası, banyo ve WC’ler uygun değildir. Hermetik kombiler ise ancak atmosfere cephesi olan mahallere yerleştirilebilirler.

 Kombiyi sürekli açık tutmak, kombiye zarar verir mi?

Kombiler otomatik kumanda panelinden gündüz ve gece sıcaklıkları ayarlanarak 24 saat sürekli açık tutulabilir.

Kombinin dijital olması, daha iyi olduğunu mu gösterir?
Kombinin dijital olması daha iyi çalışmasına ya da veriminin yüksek olmasına etki etmez. Kombilerde önemli olan teknik özelliklerinin iyi olmasıdır. Kombinin digital olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.Manuel olan kombilerde ayarlamalar anahtarlarla yapıldığından ömrü uzun olmamaktadır.

Eskisini 500 liraya alıyor yenisini veriyorlar
Sürekli arızalanan, yüksek bakım masrafları olan ya da teknolojinin gerisinde kalan kombilerini değiştirmek isteyenler için Sanko Holding şirketlerinden Airfel’in özel bir kampanyası var. 31 Ekim’e kadar markası ne olursa olsun eski kombisini getirenler, yeni Airfel yüksek yakıt tasarruflu yoğuşmalı kombilere 500 lira daha az ödeyerek sahip oluyor. 
Evinize estetik katıyor
Termo Teknik, yeni nesil panel radyatörlerle evinin şıklığını tamamlamak isteyenlere hitap ediyor. Farklı model ve renk seçenekleriyle yeni işlevler kazanan, daha az yer kaplayan ve enerji tasarrufu sağlayan yeni nesil radyatörler üretiyorlar. Termostyle, Termodesign, Softline ve dikey radyatörlerden oluşan ürün yelpazeleri var. Estetik oldukları kadar ekonomikler de. Termo Teknik ürünlerinin 10 yıl garantisi bulunuyor.

 

Kombi sözlüğü
Bacalı kombi: Bacalı kombiler; yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Burada bacaların standartlara uygun olarak yapılması ve sızdırmaz olması çok önemlidir. Aksi takdirde bacadan sızan karbondioksit gazı ortamda bulunan insanları zehirler. Bundan dolayı bacalı kombilerde ortamın havalandırılması çok önemlidir.
 Yoğuşmalı kombi: Turbo eşanjör sistemi ile atıkgaz sıcaklığı düşürülerek yanma sonucu oluşan su buharının enerjisi sisteme geri kazandırılır. Böylece yüksek verim elde edildiği ifade edilir. Normal kombilerden alınan verim yüzde 80-90 arası iken, yoğuşmalı kombilerde yüzde 105 ile 109 arasıdır.
 Hermetik kombi: Hermetik kombilerde yanma için gerekli olan hava bir fan kiti ile dış atmosferden alınıp yanma sonucunda oluşan atık gaz aynı sistemle atmosfere atılmaktadır. Yanma sırasında ortam havası kullanılmadığından ortamı havalandırmaya gerek yoktur. Hermetik kombiler bacası uygun olmayan konutlarda yaygın olarak kullanılabilmektedir.

Hangi eve hangi kombi 

Kombi seçiminde üç önemli kriter var: Evin metrekaresi, bulunduğu yön ve bulunduğu kat. Ama evi kombinin değil radyatörlerin ısıttığı gerçeği gözden uzak tutulmamalı. Onun için düzgün radyatörler seçilmeli ki, kombiden alınan ısl değerleri radyatörü ısıtılabilsin. 80-90 metrekare yerlere 17 bin kilokalorilik kombiler, 90-150 metrekarelik yerlere 20 bin kilokalorilik kombiler, 150 metrekare ve üzeri yerler için ise 24 bin – 36 bin kilokalori arası kombiler uygun görülüyor. Müstakil evler içinse şartlar biraz farklı. Zira müstakil evlerin çevresi komple açıksa bu ısı kaybına neden oluyor. Yalıtımın iyi olup olmadığı da kombi seçiminde önemli. Müstakil evlere yoğuşmalı kombiler ya da normal kombilerin büyük kapasiteleri öneriliyor.
 
Kullandıkça ucuza gelsin
Peki bireysel ısınmayı tercih eden tüketicilerin bir gün mutlaka tanışacağı kombiyi seçerken nelere dikkat etmesi gerekir? Uzmanlar ve üretici firmalar öncelikle yeterli teknik servis hizmeti ve yedek parçaların bulunabilir olmasına dikkat çekiyor. Kombinin sessiz çalışmasının da önemli olduğu ifade ediliyor. Araştırma yapılmadan kombi alınmasını önermeyen uzmanlar ilk planda fiyatını dikkate alanlara da “Ucuz olanı değil, kullandıkça size ucuza gelecek olanı seçin” tavsiyesinde bulunuyor. Zira uluslararası standartlarda bir kombinin ortalama ömrü 15 yıl kabul ediliyor.
 
Çalışır halde görün
Isısan Isıtma ve Klima San. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Selman Tarmur “İlk yatırım miktarı ile minimum 10 yıllık işletme, servis ve bakım maliyetlerinin tamamına birlikte bakın” derken şu uyarıda bulunuyor: “Tercih yaparken düşündüğünüz cihazları firma veya bayilerin showroomlarında mutlaka çalışır halde görün ve inceleyin. Cihaz hakkında olabildiğince soru sorarak kullanıma yönelik pratik ve detaylı bilgi alın. Tam emniyet sistemi ile donatılmış cihazları tercih edin.”
 
Bu uyarılara şunları da eklemekte fayda var. Kombi kullanan tanıdıklarınızın şikayet ve övgülerine dikkat edin. Gerekirse firmadan referans isteyin. Firmaların cihazları için verdikleri garanti ve sigortalarını inceleyin. TSE, CE ve ISO 9002 sertifikasının olmasını önemseyin. Kombinin dışına değil, dış kapağı açtırıp içine bakın. Yakıtta en cimri olanı seçin. Cihazın tipine ve ısıl kapasitesine mutlaka dairenizi inceleterek karar verin. Tam bir mühendislik çalışması yaptırmadan (ısı hesabı, baca analizi gibi) cihazınızı almayın. Mutlaka yetkili bayiye monte ettirin.
 
Kürtçe konuşanı bile var
Doğalgazın kullanılmaya başlandığı 1989 yılından bu yana yaklaşık 3 milyon aile kombiyle tanıştı. Bir o kadarı da tanışmak için gün sayıyor. Ancak fiyatları 900 ile 5000 TL arasında değişen kombi seçenekleri kafa karıştırıyor. Tüketici hermetik mi alsam, yoğuşmalı mı; klasik mi iyidir, dijital mi; diye düşünedursun, hizmette sınır tanımayan satıcı artık sosyal promosyonlara başladı. Bosh firması erezyonla mücadelesiyle tanınan TEMA Vakfı işbirliğiyle kombinin yanında meşe tohumu vererek çevreci tüketicileri çekmeye çalışırken, en ilginç açılım Diyarbakır’dan geldi. İnşaat 2009 Fuarı’nda hükümetin Kürt açılımıyla yatıp kalkan tüketici “Kürtçe konuşan kombi”yle tanıştırıldı. Türkçe, Rusça ve İngilizce menüsü de bulunan “çok dilli” kombinin “Su basıncı düşmüş”, “Bacanızda problem var” ve “Acil servis çağırın” gibi Kürtçe uyarıları hayli ilgi çekti.

 GREE, Home GMV VRF klima sistemleri, 4 mevsim kullanıma yönelik tasarlanmış. Yüksek enerji verimli DC inverter teknolojisiyle evleri ısıtıp soğutuyor hem de entegre edilmiş su tankı sayesinde evlerin sıcak su ihtiyacını karşılıyor.

Hava kaynaklı su ısıtıcıları ise, elektrik enerjisini sıcak suya çevirip, aynı zamanda havadaki ısı enerjisini transfer ederek sıcak suya dönüştürüyor.

Yüzde 30 enerji tasarrufu

E.C.A. Confeo Premix tam yoğuşmalı kombi, comfort özelliği sayesinde sıcak suyun nasıl kullanıldığını kaydediyor, sonraki 24 saat içinde ne zaman ve ne kadar kullanılacağını biliyor, sıcak suya daha kolay ve ekonomik ulaşılmasını sağlıyor. Bu fonksiyonu isteyen kullanıcı devre dışı bırakabiliyor. Yeni çift eşanjörlü E.C.A. Proteus kombi, üretim kapasitesinin artmasına paralel olarak 2009 yılında kombi ürün gamına eklendi. Konvansiyonel kombi grubunda ise Türkiye’de ilk kez E.C.A. tarafından geliştirilen yeni bir elektronik sistem ile

 Dicom Sistemli Kombi var.

Dicom sistemli kombilerin en büyük avantajı, gaz valfı ayarlarının fabrikada cihaza girilmesi ve kombinin tüm çalışma süresince ideal fabrika ayar değerlerinde çalışabilmesi. Ürün, ömrü boyunca servis hizmetine minimum düzeyde ihtiyaç duyuyor. E.C.A. termostatik radyatör vanası kullanıcısına yüzde 30’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Mekana, bir termostatik radyatör vanası takılması ile ısı kontrol edilebiliyor ve gereksiz ısınma önleniyor. Markanın, güneş enerjisini kullanarak merkezi ısıtma sistemleri ile entegre edilebilen güneş kollektörleri ve boylerleri de var.

 Yeni sezona özel kampanya

DemirDöküm’de yeni nesil kombilerden şofbenlere, klimalardan termosifonlara kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Yeni nesil kombi Neva, akıllı ısıtma sistemi sayesinde yüksek verim ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Fan modülasyonu ile tüketilen gaz miktarına bağlı olarak fanın gerekli hava miktarını ayarlamasıyla, yüksek verim-düşük ses seviyesi elde ediliyor. Neva kombiler klasik kombilerde en yüksek verim sınıfı olan 3 yıldız verim sınıfına ve dijital ekran ile dokunmatik tuşlara sahip. Tek tuş ile Konfor ve Eco konumunda çalıştırılabiliyor. LCD ekranından kullanım için gerekli tüm bilgiler ve hata kodları izlenebiliyor.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
http://www.teknoservis.gen.tr/etiket/kayseri-kombi-servisleri-telefon

http://www.sahaservis.com/etiket/kayseri-kombi-servisleri

http://www.sahaservis.com/kayseri-kombi-servisi-2

http://www.sahaservis.com/kayseri-kombi-servisi-0-352-2319056

 

 

 

 

 

http://alarko-kombi-servisi-kayseri.blogspot.com/

http://www.teknoservis.gen.tr/etiket/demirdokum-kombi-servisi-kayseri

http://www.teknoservis.gen.tr/etiket/buderus-kayseri-kombi-servisi

http://www.sahaservis.com/etiket/kayseri-kombi-servisleri